CORIAN

Wynaleziony i produkowany przez firmę DuPont materiał Corian® to solidne powierzchnie, oferujące nadzwyczajne możliwości aranżacji i służące swoim użytkownikom przez długie lata. Materiał ten stosowany jest zarówno w sektorze prywatnym, jak i komercyjnym oraz publicznym, m.in. w hotelach, centrach handlowych, portach, na statkach czy w służbie zdrowia. Równoważąc piękno i wytrzymałość materiał Corian® znakomicie nadaje się do innowacyjnych i wymyślnych kreacji architektonicznych oraz aplikacji mających służyć przez wiele lat. Cokolwiek sobie wyobrazisz, prawdopodobnie możesz to stworzyć przy pomocy materiału Corian®.

 

Dostępny w ponad 100 kolorach Corian® może być cięty i wycinany, rzeźbiony i obrabiany jak drewno, szlifowany, formowany termicznie i łączony z innymi materiałami. Możliwości projektowania i kreowania są praktycznie nieograniczone.

 

Jednorodny, nie posiadający widocznych łączeń Corian® może być stosowany do tworzenia wielkich obiektów architektonicznych. Corian® bardzo dobrze łączy się również z innymi materiałami, takimi jak glazura i terakota, stal nierdzewna, drewno, granit i szkło. Nadaje się zarówno na aplikacje pionowe, jak i powierzchnie poziome. Pozwala tworzyć meble oraz obiekty oświetleniowe. Lista możliwych zastosowań ciągle się wydłuża i ewoluuje.