O NAS

Największy w Polsce producent elementów kompozytowych z włókna węglowego (carbonu), włókna aramidowego (Kevlaru), włókna szklanego (GFK).

Produkcja wyrobów z włókna węglowego o charakterze dekoracyjnym oraz konstrukcyjnym, także w połączeniu z innymi materiałami kompozytowymi, oraz elementami z tworzyw sztucznych, stali nierdzewnej i aluminium w doskonałej precyzji do 0,02mm. Carbon C14, to niezwykłe możliwości uzyskania wielkogabarytowych elementów z włókna węglowego o długości do 30m.

Wytworzone w Carbon C14 elementy z włókna, cechuje najwyższa jakość, doskonała estetyka i najlepsza precyzja.

Zamówione elementy kompozytowe z włókna węglowego, Kevlaru, czy laminatów to nie tylko precyzja, estetyka i jakość laminatu, ale także zgodność z projektem i przystosowanie do wymagań stawianych przy docelowym zastosowaniu.

Dlatego wybór Carbon C14, to wybór technologii, umiejętności i wiedzy, tworzenia kompozytowych elementów z włókna węglowego, Kevlaru i włókna szklanego oraz polimerobetonu w oparciu o profesjonalne obliczenia konstrukcyjne i odpowiedni dobór materiałów oraz planów laminowania. Procedury procesów produkcji wyrobów z włókna węglowego w nowoczesnym zakładzie Carbon C14, dają gwarancję bezpieczeństwa oraz optymalizacji stosunku wagi do wytrzymałości i sztywności gotowego elementu.

Specjalnością firmy jest przetwórstwo kompozytów poliestrowo-szklanych uszlachetnionych GFK LUXUM, włókna węglowego CARBON, włókna aramidowego KEVLAR,  solid surface – kompozyty akrylowo-mineralne CORIAN, STARON, MONTELLI, TUSTONE, KERROCK, HI-MACS, HANEX, konglomeratów dolomitowo-kwarcowych typu CRISTALSTONE.

Luxum świadczy także usługi frezowania modeli i modeloform na centrach obróbczych CNC 2D i 3D.

Park maszynowy zaopatrzony jest między innymi w frezarkę 5-cio osiową o polu roboczym 24 x 7 x 3 m oraz frezarkę pomocniczą 800 x 450 x 150 cm.

Obiekty frezowane mogą być wielokrotnie większe od pola roboczego frezarek dzięki umiejętnością łączenia detali. Cechą charakterystyczną dla usług frezowania są właśnie detale wielkogabarytowe, skomplikowane i wymagające precyzji. Frezowanie w MDF oraz piankach i materiałach modelarskich.

Przez lata działalności przedsiębiorstwo opracowało rozwiązania pozwalające w relatywnie szybkim czasie realizować projekty od prototypu do wdrożenia na produkcję. Zaletą jest także możliwość otrzymania wyrobów finalnych w jednym egzemplarzu.

Park maszynowy oprócz zaawansowanych obrabiarek CNC wyposażony jest między innymi:

  • 2 komory lakiernicze zamknięte, w tym komorę 45 m3 z drzwiami 400 x 300 cm
  • autoklaw 8 m3
  • nowoczesne piły wielkoformatowe
  • prasa hydrauliczna 500 x 300 cm
  • piec i termo formierki do przetwórstwa solid surface
  • stół do infuzji o polu roboczym 600 x 350 cm
  • mierniki laserowe, stanowiska badawcze
  • żelkociarki, spawarki, mieszalniki, kompresory, dygestoria
  • suwnica do 5 ton, wózki widłowe
  • wiele innych narzędzi i urządzeń wysokiej klasy

ter